Predavanje Aminatte Forne "When Tomorrow Comes – the Role of the Writer in Times of Change"

U petak, 8. studenog 2019. s početkom u 12 sati na Filozofskom fakultetu u Rijeci u dvorani F-107, Aminatta Forna, autorica nagrađivanih romana i profesorica kreativnog pisanja na Sveučilištu Bath Spa, održat će predavanje na engleskom jeziku pod nazivom When Tomorrow Comes – the Role of the Writer in Times of Change.

Predavanje organizira Udruga za promicanje kultura Kulturtreger u suradnji s Odsjekom za kroatistiku.

Aminatta Forna autorica je nagrađivanih romana koji su prevedeni na dvadesetak jezika, a eseje je objavljivala u časopisima i novinama Freeman’s, Granta, The Guardian, LitHub, The Nation, The New York Review of Books, The Observer i Vogue. Članica je nekoliko prestižnih književnih društava (Royal Society of Literature, Folio Academy) i žirija međunarodnih književnih nagrada  (International Man Booker Prize, Samuel Johnson Prize, ...). Biografiju Aminatte Forne i više informacija o njezinom radu možete pronaći ovdje.