Odsjek za talijanistiku

Kontakt podatci

 

Pročelnik: doc. dr. sc. Corinna Gerbaz Giuliano, e-mail: cggiuliano@ffri.hr

Tajnica: Jasna Kunda, Telefon: 051/265-619, e-mail: jkunda@ffri.hr

Stara web stranica Odsjeka za talijanistiku: http://www.ffri.hr/talijanistika/

Nova web stranica Odsjeka za talijanistiku: http://talijanistika.ffri.hr/



Osnovno o Odsjeku

 

Odsjek za talijanski jezik i književnost Filozofskog fakulteta u Rijeci, utemeljen je 2011. godine kao dvopredmetni studij u slobodnoj kombinaciji. Djelatnosti Odsjeka za talijanstiku uključuju znanstveni, nastavni i stručni rad u područjima društvenih znanosti, filologije i jezikoslovlja u polju romanistike.

Studij traje 3 godine, odnosno 6 semestara, nakon kojih student/ica stječe naziv stručnog prvostupnika/prvostupnice-odnosno baccalaureus/a talijanskog jezika i književnosti. Nastava se od prvog dana odvija isključivo na talijanskom jeziku (nastavu izvode izvorni govornici), što zahtjeva aktivno poznavanje jezika. Uz nastavnike zaposlene na Filozofskom fakultetu u Rijeci, kadar upotpunjuju gostujući profesori iz Sveučilišta u Padovi, Sveučilišta u Udinama i Sveučilišta u Zagrebu.

 

KULTURNE MANIFESTACIJE


Odsjek je izuzetno aktivan u organizaciji stručnih simpozija i brojnih gostujućih predavanja uvaženih profesora sa inozemnih sveučilišta. Pod pokroviteljstvom Generalnog Konzulata Republike Italije u Rijeci, Odsjek godišnje organizira ‘Festival talijanskog filma’ i sudjeluje u ostalim mnogobrojnim kulturnim manifestacijama. U svom je kratkom vijeku Odsjek stekao jake suradničke i prijateljske veze sa Sveučilištima iz Padove, Trsta, Pule, Zagreba, Torina, Toronta, Reggio Calabrije i Barija, zahvaljujući kojima će studenti Odsjeka za Talijanistiku moći sudjelovati na raznim natječajima za stipendije, tečajevima u Italiji i studentskim razmjenama.

 

STIPENDIJE


Odsjek za talijanistiku, zahvaljujući suradnji sa Talijanskom unijom i Narodnim sveučilištem iz Trsta osigurava brojne stipendije studentima koji zadovoljavaju odgovarajuće kriterije.


ZAVRŠNI RAD


Hodogram predaje završnog rada


Popis djelatnika


 
Redoviti profesori
Michele Cortelazzo
Elvio Baccarini
cortmic@unipd.it
ebaccarini@ffri.hr
051/669-216
051/265-641
F-436
F-418

Izvanredni profesori
Fabio Polidori polidori@units.it 051/669-216 F-436

Docenti
Gianna Mazzieri-Sanković
Corinna Gerbaz Giuliano
Vesna Deželjin
Luca Malatesti
Zvjezdana Vrzić
Luka Skansi
Franco Finco
Stefano Ondelli
Fabio Romanini
gmazzieri@ffri.hr
cggiuliano@ffri.hr
vdezelji@ffzg.hr
lmalatesti@ffri.hr
zvrzic@ffri.hr
lskansi@ffri.hr
francofinco@gmail.com
sondelli@units.it
fromanini@units.it
051/265-783
051/265-784
051/669-216
051/265-650
051/265-699
051/265-743
051/669-216
051/669-216
051/669-216
F-514
F-514
F-436
F-422
F-816
F-468
F-436
F-436
F-436

Poslijedoktorandi
Carla Konta carlakonta@gmail.com 051/669-216 F-436

Lektori
Filomena Squadrone faustasquad@yahoo.it 051/669-216 F-436

Asistenti
Maja Đurđulov
Iva Peršić
mdjurdjulov@ffri.hr
iva.persic@uniri.hr
051/265-789
051/265-789
F-513
F-513


Studijski programi


Preddiplomski: Talijanski jezik i književnost (dvopredmetni)

Diplomski studiji: Talijanski jezik i književnost (dvopredmetni studij - opći smjer / nastavnički smjer)