Stručno usavršavanje Suvremene teme iz talijanistike – Corso di aggiornamento: L'italianistica contemporanea: lingua, comunicazione e cultura italiana

U srijedu 26. i četvrtak 27. lipnja 2019. g. na Filozofskome će se fakultetu u Rijeci održati drugi dio Stručnoga usavršavanja Suvremene teme iz talijanistike, namijenjen nastavnicima talijanskoga (kao materinskoga i kao stranoga) jezika, učiteljima razredne nastave i odgojiteljima u odjeljenjima s talijanskim nastavnim jezikom, te općenito svim nastavnicima koji se u nastavnome procesu služe talijanskim jezikom, a otvoren i za sve ostale zainteresirane.

Stručno usavršavanje provodi Odsjek za talijanistiku u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje (AZOO), Talijanskim Institutom za Kulturu u Zagrebu, Narodnim Sveučilištem u Trstu, Talijanskom Unijom i uz podršku Ministarstva vanjskih poslova Republike Italije.

Prijave su u tijeku, a prijavnicu te program prvog i drugog modula možete preuzeti u privitku. Ispunjene prijavnice poslati na e-mail adresu: iva.persic@uniri.hr.

Mercoledì 26 e giovedì 27 giugno 2019 si terrà alla Facoltà di Lettere e Filosofia di Fiume la seconda parte del Corso di aggiornamento L'italianistica contemporanea: lingua, comunicazione e cultura italiana, indirizzata agli insegnanti di lingua italiana (come lingua materna e come lingua straniera), insegnanti di classe ed educatori nelle sezioni con lingua di insegnamento italiana, nonché a tutti gli insegnanti che nel loro processo didattico utilizzano la lingua italiana e a tutti gli altri interessati.

Il Corso di aggiornamento è organizzato dal Dipartimento di Italianistica in collaborazione con l'Agenzia per l’Educazione e la Formazione (AZOO), l’Istituto Italiano di Cultura di Zagabria, l’Università Popolare di Trieste, l’Unione Italiana e con il sostegno del Ministero degli Affari Esteri della Repubblica Italiana.

Le iscrizioni sono aperte: in allegato trovate la scheda di notifica e il programma di entrambi i moduli (1., 2.). Le schede di notifica compilate vanno inviate all’indirizzo e-mail: iva.persic@uniri.hr.