Poziv na gostujuće predavanje „Kolokacije na sjecištu semantike i drugih lingvističkih područja“

Austrijska knjižnica Rijeka u suradnji s Austrijskim kulturnim forumom u Zagrebu i Odsjekom za germanistiku poziva na gostujuće predavanje prof. dr. sc. Christine Konecny, 3. travnja u 10,15 sati (F-106) – Kolokacije na sjecištu semantike i drugih lingvističkih područja.

Christine Konecny je izvanredna profesorica lingvistike pri Institutu za romanistiku sveučilišta u Innsbrucku. Težište njenog znanstvenog rada odnosi se na semantiku, leksikologiju, frazeologiju i leksikografiju. Prvenstveno slovi za eksperta na području istraživanja kolokacija, a postala je poznata između ostalog  i po svojoj nagrađivanoj disertaciji Kollokationen: Versuch einer semantisch-begrifflichen Annäherung und Klassifizierung anhand italienischer Beispiele (Kolokacije: pokušaj semantičko-pojmovnog pristupa i klasifikacije na temelju primjera iz talijanskog jezika).
Veselimo se Vašem dolasku!