4. SCIMETH - DIGITALNI ALATI I RESURSI U JEZIKOSLOVLJU

Centar za jezična istraživanja (CJI) i Laboratorij za istraživanje kulturne složenosti (LIKS) Filozofskoga fakulteta u Rijeci u suradnji s Hrvatskim društvom za primijenjenu lingvistiku Regionalni aktiv u Rijeci 15. svibnja 2019. organiziraju znanstveni simpozij SCIMETH – Digitalni alati i resursi u jezikoslovlju kao jednodnevni pretkonferencijski događaj u sklopu 33. međunarodnoga znanstvenoga skupa Hrvatskoga društva za primijenjenu lingvistiku, koji će se održati od 16. do 18. svibnja 2019. na Filozofskome fakultetu u Rijeci.

POZVANA PREDAVANJA
Tomaž Erjavec, Institut Jožef Stefan, Slovenija: Introduction to the research infrastructure CLARIN
Nikola Ljubešić, Institut Jožef Stefan, Slovenija: Repozitorij CLARIN i servisi
Ivana Lalli Paćelat, Sveučilište u Puli, Fakultet za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije:
O specijaliziranim i prijevodnim korpusima i njihovoj uporabi
Benedikt Perak, Sveučilište u Rijeci, Filozofski fakultet: Stvaranje i analiza korpusa parlamentarnih debata

Okrugli stol: Računalni resursi i alati u lingvističkim istraživanjima.