Poziv na predavanje i otvorenje izložbe SLIKAR KOJI SE NIJE ŽELIO SVIDJETI MNOGIMA: Hommage Gustavu Klimtu u povodu 100. godišnjice smrti

Austrijska knjižnica Rijeka poziva vas na predavanje dr. sc. Irene Kraševac, znanstvene savjetnice na Institutu za povijest umjetnosti u Zagrebu u srijedu, 14. studenog 2018. u 12 sati u F-006.

Poseban osvrt na predavanju bit će posvećen Klimtovim djelima u Hrvatskoj, alegorijskim slikama glazbene i kazališne umjetnosti u Hrvatskom narodnom kazalištu „Ivan pl. Zajc“ u Rijeci te planiranju njihove restauracije i prijedlogu prezentacije u sklopu manifestacije „Rijeka – Europski grad kulture 2020“.

Nakon izlaganja slijedi OTVORENJE PUTUJUĆE IZLOŽBE GUSTAV KLIMT – PIONIR MODERNE. Izložba o najvažnijim trenucima iz života i djela Gustava Klimta je sastavljena prema konceptu austrijske povjesničarke umjetnosti mag. Sandre Tretter. Produkcija: Manfred Thumberger.

Veselimo se Vašem odazivu!