Nepoznato riječko blago - Dvije kasnogotičke skulpture Oplakivanja u Rijeci: nova otkrića

Katedra za umjetnost ranog novog vijeka pri Odsjeku za povijest umjetnosti u Rijeci s osobitim veseljem vas poziva na javno predavanje Nepoznato riječko blago – Dvije kasnogotičke skulpture Oplakivanja u Rijeci: nova otkrića.

Predavanje će održati doc. dr. sc. Damir Tulić i Mario Pintarić, mag. hist. art. u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Rijeci (Assunta/Vela crikva) u petak 16. studenog 2018., s početkom u 19 sati.

Predavanje je dio projekta "Mramor, pigmenti, zlato i svila – luksuzne umjetnine barokne Rijeke"' financiranog sredstvima Sveučilišta u Rijeci (voditelj doc. dr. sc. Damir Tulić) te projekta ET TIBI DABO: naručitelji i donatori umjetnina u Istri, Hrvatskom primorju i sjevernoj Dalmaciji od 1300. do 1800. (voditeljica prof. dr. sc. Nina Kudiš).