The international conference Lost Discontinuity, Lost Fragmentarity: Conflict, Composition and Temporalities of Post-Yugoslav Literature(s) and Culture(s) - October 12–13, 2018, Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Rijeka

U sklopu istraživačkog projekta „Politika vremena u post-jugoslavenskoj prozi: Zamišljanje temporalnosti književnih kultura transnacionalnosti“, koji podupire Hrvatska zaklada za znanost, na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci od 12. do 13. listopada 2018. godine održava se međunarodna konferencija pod naslovom Lost Discontinuity, Lost Fragmentarity: Conflict, Composition and Temporalities of Post-Yugoslav Literature(s) and Culture(s).

Na konferenciji uz izlagače s inozemnih i domaćih sveučilišta sudjeluje i četvoro pozvanih predavača s uglednih američkih i europskih sveučilišta: prof. dr. sc. Nataša Kovačević (Eastern Michigan University), prof. dr. sc. Zoran Milutinović (UCL School of Slavonic and East European Studies), prof. dr. sc. Stijn Vervaet (University of Oslo) i prof. dr. sc. Vladimir Zorić (University of Nottingham).

Izlaganja prate razvoj ideje (post)jugoslavenske/ih književnosti/i i njezine transformacije u različitim povijesnim i društvenim okolnostima. Naglasak je u izlaganjima na samom odnosu između te ideje i okolnosti u kojima se ona javljala. Nastoji se razumjeti priroda tog odnosa, koji može poprimiti različite forme, poput zagovaranja/odbacivanja, odražavanja/mijenjanja, dis/kontinuiteta, cjeline/raspadanja, konflikta/kompozicije, itd.

Više o projektu i konferenciji: https://politicsoftimehrzz.wixsite.com/politi/conference