Odsjek za filozofiju

Kontakt podatci


Pročelnik: doc. dr. sc. Neven Petrović, tel. 051/265-647, e-mail: npetrovic@ffri.hr

Tajnica Odsjeka: Gordana Dželalija, tel. 051/265-638, e-mail: gdzelalija@ffri.hr


Osnovno o Odsjeku

 

Kao što njegova povijest svjedoči, Odsjek za filozofiju čvrsto je posvećen promicanju kvalitetne nastave na preddiplomskom i postdiplomskom nivou, filozofskog istraživanja u okviru analitičke tradicije koja stremi najvišim standardima jasnoće, logičke strogosti i racionalne argumentacije te suradnji s međunarodno priznatim filozofima i institucijama.


Za one koje žele upisati preddiplomski studij filozofije u Rijeci:

 


Audio i video materijali s predavanja

Mrežne stranice AudioVideoClassa su dio projekta “Izrada online baze videozapisa predavanja Odsjeka za filozofiju FFRI-a” koji je 2009.g. nastao na inicijativu nekolicine naših studenata.


Istraživanje

Sadašnji znanstveno-istraživački projekti: 

 
Članovi Odsjeka bili su među osnivačima HDAF Hrvatsko društvo za analitičku filozofiju. Sadašnji predsjednik je prof. Boran Berčić, a prije njega tu je dužnost obnašao prof. Elvio Baccarini. HDAF i Odsjek zajednički organiziraju:

  • Godišnju, međunarodnu konferenciju “Suvremene filozofske teme”: sadašnje, ranije
  • Senior seminar – tj. pozivna predavanja domaćih i stranih filozofa: sadašnje, ranije


Odsjek izdaje časopis The European Journal of Analytic Philosophy, a aktivno je uključen i u organizaciju i sudjelovanje na međunarodnim konferencijama i doktorskim kursevima na Interuniverzitetskom centru u Dubrovniku (IUC).


Popis djelatnika

 

Redoviti profesori
Elvio Baccarini
Snježana Prijić-Samaržija
Nenad Smokrović
Boran Berčić
Majda Trobok
ebaccarini@ffri.hr
prijic@uniri.hr
nenad@ffri.hr
bbercic@ffri.hr
trobok@ffri.hr
051/265-641
051/265-644
051/265-642
051/265-645
051/265-637
F-418
F-417
F-415
F-416
F-414

Izvanredni profesori
Aleksandra Golubović
Luca Malatesti
Predrag Šustar
agolub@ffri.hr
lmalatesti@ffri.hr
psustar@ffri.hr
051/265-643
051/265-650
051/265-601
F-423
F-422
F-413

Docenti
Ana Gavran Miloš
Neven Petrović
Nebojša Zelić
Marko Jurjako
Filip Čeč
anag@ffri.hr
npetrovic@ffri.hr
nzelic@ffri.hr
mjurjako@ffri.hr
fcec@ffri.hr
051/265-640
051/265-647
051/265-648
051/669-210
051/265-649
F-426
F-425
F-426
F-422
F-424

Poslijedoktorandi
Iris Vidmar ividmar@ffri.hr 051/265-639 F-425

Asistenti
Zdenka Brzović zdenka@ffri.hr 051/265-795 F-413


Studijski programi


Preddiplomski studij: Filozofija (dvopredmetni studij)

Diplomski studiji: Filozofija (dvopredmetni studij – nastavnički smjer), Filozofija (dvopredmetni studij – opći smjer)

Poslijediplomski doktorski studij: Poslijediplomski sveučilišni studij Filozofija i suvremenost